Firma Profili

Öğrenci Taşımacılığı

Geleceğinizi emanet ettiğiniz çocuklarınızı, eğitimli servis şoförlerimizin refakatinde güven ve huzur ile yolculuk etmelerini sağlamak Onur Turizm; Olarak asli görevimizdir.

Onur Turizm; olarak, Yıllardır süre gelen bilgi ve tecrübemizi değerli yavrularımızın güvenle seyahat edebilmesi için seferber etmiş bulunuyoruz.

En değerli varlıklarınızı en son teknoloji ürünü programlarımız, eğitimli kadromuz ve modern araç filomuz ile taşırken gözünüz arkada kalmayacak.

Tam zamanında, güvenli ve konforlu bir yolculuk için Onur Turizm ’i tercih ediniz.

Öğrenci servis taşımacılığı özel hizmet ve sorumluluktur.Bu sorumluluğun bilincinde olan Onur Turizm; , geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenliğini her şeyden önde tutmaktadır.

Okullarımızın açılacağı her eğitim-öğretim dönemin’den önce tüm sürücü ve hosteslerimizin gerekli tüm iş eğitimi ve iş güvenliği eğitimi yapılmaktadır. Öğrenci servis taşımacılığında mevzuattan ve idari düzenlemelerden kaynaklanan şart ve yükümlülüklere uymak başlıca görevimizdir.

Titizlikle seçilen sürücü ve servis rehberlerimiz standart eğitimlerden geçirilerek, öğrencilerin zamanında evlerinden alınıp, zamanında okullarına bırakılmasını ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlanmaktadır.

-Çocuğunuz her sabah belirtilen adresten alınır ve okul çıkışında da mutlaka aynı adrese teslim edilirler. Yolun kapalı olması, kazı çalışması yapılması, girilemeyen ve dönüşü olmayan sokaklar, park alanı ve olağanüstü haller istisnadır.

-Öğrenciler sürücünün vermiş olduğu saatten önce gelmişse saatin dolmasını bekler, saati dolunca rehber alış noktasına giderek öğrencinin gelip gelmediğini kontrol eder. 1 dakika beklendikten sonra öğrenci gelmez ise araç hareket eder.

-Servis araçlarına öğrenci ve öğretmen dışında kimsenin alınması yasaktır.

-Servis sürücüsü ve rehber personel veliye telefon açarak, klakson çalarak veya evinin zilini çalarak aracın geldiğini haber veremez. Verilen saatten 5 dakika önce öğrenciyi servise binmeye hazır etmek velinin, taahhüt edilen saatte alış noktasında olmak sürücünün sorumluluğudur.

-Öğrenci okula velisi tarafından götürülecekse veya okul çıkışı velisi tarafından alınacak ise servis sürücüsüne bilgi verilmelidir.

-Öğrenci aynı aracın güzergâhı üzerindeki başka bir adrese bırakılacaksa servis sürücüsüne, farklı bir aracın güzergâhında başka bir adrese bırakılacaksa ilgili okulun ulaşım müdürüne bilgi verilmelidir.

-şirketi temsilen bir ulaşım müdürü sürekli olarak okulda bulunur. Bütün organizasyonlar genel müdüre bağlı olarak ulaşım müdürü tarafından yürütülür.

-Ulaşım müdürleri yol ve hava durumunu takip ederek gerekli durumlarda telefon zinciri kurarak ya da firmamızdan toplu mesaj sistemi gönderilerek sürücüleri bilgilendirir.

-Herhangi bir arıza durumunda yedek araçlarımızın devreye sokulmasını sağlıyoruz.

TÜM ARAÇLARIMIZ ‘OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ’NE UYGUNDUR

Araçlarımızda;

ABS
Yan kayar camlarda stop
Sensörlü otomatik kayar kapı
3 noktalı emniyet kemeri
Anaokulu araçlarında 4 noktalı emniyet kemeri
Yolcular için “Boyun Korsesi”
Bilgilendirme kartları
Acil Durum Planları
Acil Durum Paketi
Sürücü Kontrollü Kamera Sistemi
bulunmaktadır.